Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Zaloguj się

Ludzie Boga. Maryja z Nazaretu - książeczka + DVD

Fabularne
29.9
PLN
Ludzie Boga. Maryja z Nazaretu - książeczka + DVD
instore_only
Dostępność:
brak informacji
Wysyłka:
1 - 5 dni
Cena: 29,90 zł
Cena netto: 28,48 zł
szt.

Książka z filmem fabularnym na DVD z cyklu LUDZIE BOGA

Najnowszy film o Matce Bożej!
Najnowszy, jeszcze nieznany w Polsce film poświęcony Matce Jezusa. Jego scenariusz został oparty o przekazy ewangeliczne, ale znalazły się w nim też wątki fikcyjne. „Głównymi postaciami filmu są trzy kobiety, których życia krzyżują się, ale które dokonują zdecydowanie innych wyborów” - powiedział po pokazie filmu w Watykanie papież Benedykt XVI. Nie mniej jednak centralną postacią filmu jest Maryja z Nazaretu.

nośnik: płyta DVD
czas trwania: 200 min

Produkty powiązane

Ludzie Boga. Św. Józef Moscati - książeczka + DVD Ludzie Boga. Św. Józef Moscati - książeczka + DVD

Książka z filmem DVD Ludzie Boga
"Lekarz ubogich"
Film fabularny prezentujący postać pełną ciepła i dobroci, ale jednocześnie konsekwentną w realizacji swego chrześcijańskiego posłannictwa.  „Dziś pojąłem, że Jezus żyje w każdym chorym…Gdybym leczył tylko ich choroby, byłbym skazany na fiasko. Myślałbym o wszystkim, czego nie umie medycyna, i czułbym bezsilność…” – w tych zaczerpniętych z filmu i skierowanych do s. Helgi zdaniach wyjaśnia Moscatii sens swojego zawodowego powołania, które nie ogranicza się wyłącznie do leczenia ciała. Film mocno akcentuje głęboką wiarę Moscatiego. Nie słowami ale pokazując jak realizował ją w praktyce. W stosunku do chorych i do ludzi, którzy go otaczali.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Św. Józef z Nazaretu - książeczka + DVD Ludzie Boga. Św. Józef z Nazaretu - książeczka + DVD

Reżyseria: Raffaele Mertes
Wzór męstwa i paradygmat ojcostwa
Film wyjątkowy, bo św. Józef do tej pory w filmach biblijnych pojawiał się wyłącznie na drugim planie. Dopiero w filmie Mertesa staje się centralną postacią opowieści.
Przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia Józefa. Ze względu na lakoniczność informacji jakie znajdujemy w Nowym Testamencie, wykorzystuje również przekazy pozabiblijne, apokryfy oraz wątki będące owocem wyobraźni scenarzystów.

 

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Św. Maria Goretti - książeczka + DVD Ludzie Boga. Św. Maria Goretti - książeczka + DVD

Książka z filmem DVD
Ludzie Boga

Reżyseria: Giulio Base
Przejmujący film, który przedstawia biografię św. Marii Gorettii, męczennicy, która zginęła broniąc dziewictwa. Film rozpoczynają sceny z 5 lipca 1902 roku, kiedy w domu zajmowanym przez rodziny Gorettich i Serenellich, młody Aleksander Serenelli brutalnie zaatakował Marię. Przed śmiercią dziewczynka darowała winę swojemu zabójcy. Miała 11 lat, 8 miesięcy i 20 dni. 26 czerwca 1950 roku Pius XII ogłosił Marię Goretti świętą.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Św. Paweł z Tarsu - książeczka + DVD Ludzie Boga. Św. Paweł z Tarsu - książeczka + DVD

Reżyseria: Roger Young
Film fabularny którego scenariusz został oparty na Dziejach Apostolskich i informacjach, które można znaleźć w listach św. Pawła, ale znalazły się tu także wątki fikcyjne.
Film rozpoczynają sceny spotkania z Chrystusem, kiedy podczas podróży do Damaszku doznaje wizji i zostaje oślepiony. Następnie narracja filmu przenosi nas w przeszłość. Poznajemy wydarzenia z okresu, kiedy jeszcze jako Szaweł wykazał się szczególną gorliwością w prześladowaniach chrześcijan. 

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Święta Klara i święty Franciszek - książeczka + DVD Ludzie Boga. Święta Klara i święty Franciszek - książeczka + DVD

Książka z filmem na DVD z cyklu LUDZIE BOGA
Bóg jest Miłością, a Miłosierdzie jest czynem. W Miłości się poczyna, w Miłosierdziu się przejawia. 
Wspaniała,barwna i z rozmachem zrealizowana opowieść, która,w odróżnieniu od innych filmów o św. Franciszku, ma dwóch równorzędnych bohaterów. Reżyser równolegle rozwija opowieść o Klarze i Franciszku, poczynając od przypadkowego spotkania przyszłych świętych Kościoła katolickiego, aż do śmierci   św. Franciszka. 

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Święty Franciszek Kuglarz Boży - książeczka + DVD Ludzie Boga. Święty Franciszek Kuglarz Boży - książeczka + DVD

Książka z filmem DVD Ludzie Boga
Ekranizacja przypowieści „Kwiatki świętego Franciszka”.
Film ten znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów o szczególnych wartościach religijnych i artystycznych. Jest świadectwem ufności, że wystarczy pamiętać o Bogu, aby na drodze życia zwalczać siebie dla innych, dla miłości. W opowieści o św. Franciszku nie brakuje też akcentów humorystycznych. Z filmu, podobnie jak z literackiego oryginału, bije radość wiary...

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Święty Tomasz Apostoł - książeczka + DVD Ludzie Boga. Święty Tomasz Apostoł - książeczka + DVD

Reżyseria: Raffaelle Mertes
Książka z filmem DVD
Ludzie Boga

Film swobodnie traktuje i rozwija wątki znane z Ewangelii, uzupełnia je o kontekst polityczny.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Wizja Święta Hildegarda z Bingen - książeczka + DVD Ludzie Boga. Wizja Święta Hildegarda z Bingen - książeczka + DVD

Książka z filmem kostiumowym na DVD z cyklu LUDZIE BOGA
Film nie przedstawia pełnej biografii świętej Hildegardy z Bingen (1098 – 1179). Oglądamy ją w momentach kluczowych dla zrozumienia jej działalności i poglądów, od chwili kiedy jako ośmioletnia dziewczynka została oddana na wychowanie do klasztoru, aż do decyzji o podjęcia podróży misyjnych w wieku 60 lat. Jej droga do świętości, podobnie jak w przypadku innych świętych, nie była  łatwa. Często pozostawała w konflikcie z przełożonymi z którymi nieraz wdawała się w polemikę, a jej wizje wielu uznawało za fałszerstwo lub pochodzące od Diabła.

 

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Abraham Przymierze z Bogiem - książeczka + DVD Ludzie Boga. Abraham Przymierze z Bogiem - książeczka + DVD

Książka z filmem kostiumowym na DVD z cyklu LUDZIE BOGA
Postać Abrahama  nie doczekała się zbyt wielu poświęconych sobie filmowych biografii. Zrealizowany w gwiazdorskiej obsadzie film ze znakomitą, jedną z najlepszych w karierze Richarda Harrisa kreacją w roli tytułowej. 
Scenariusz prezentuje wydarzenia zgodnie z tym co czytamy w „Biblii”, jednak twórcy uzupełniają narrację wątkami, które w celach dramaturgicznych  uzupełniają biblijną opowieść zachowując jej przesłanie.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Bł. Jan XXIII Papież pokoju - książeczka + DVD Ludzie Boga. Bł. Jan XXIII Papież pokoju - książeczka + DVD

Książka z filmem DVD
Ludzie Boga

Przedstawia pełną biografię papieża, od czasów młodości aż do czasu Soboru Watykańskiego II i śmierci.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Fatima Objawienia Maryi - książeczka + DVD Ludzie Boga. Fatima Objawienia Maryi - książeczka + DVD

Książka z filmem DVD
Ludzie Boga

Film przestawia historię objawienia Matki Bożej Fatimskiej trójce pastuszków w maju 1917 roku, ale nie ogranicza się wyłącznie do wiernego i w miarę zgodnego z faktami przedstawienia okoliczności objawienia. Reżyser Fabrizio Costa starannie nakreśla też obraz sytuacji społeczno-politycznej Portugalii na początku XX wieku, kiedy duże wpływy polityczne zaczęły uzyskiwać ruchy i organizacje antykościelne, inspirowane przez loże wolnomularskie.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Genesis Księga Rodzaju - książeczka + DVD Ludzie Boga. Genesis Księga Rodzaju - książeczka + DVD

Książka z filmem DVD z cyklu LUDZIE BOGA
Reżyseria: Ermanno Olmi
Muzyka: Ennio Morricone
Reżyser w oryginalny sposób przedstawił na ekranie Księgę Rodzaju poczynając od Stworzenia, poprzez historię Adama i Ewy, Kaina i Abla, aż do potopu i Noego.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Guadalupe Cudowny Obraz - książeczka + DVD Ludzie Boga. Guadalupe Cudowny Obraz - książeczka + DVD

Książka z filmem DVD
Ludzie Boga

Reżyseria: Santiago Parra
Wystepują: Jose Cartol Ruiz, Pedro Armendariz, Angelica Aragon

Niezwykły Dar Maryi na wzgórzu Tepeyac
Kameralny, zrealizowany skromnymi środkami film Santiago Parra to znakomite, pełne szczerości i prostoty dzieło zrealizowany w 475 rocznicę objawień w Guadalupe. Film rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Prolog przenosi nas do 1531 roku, kiedy nawrócony niedawno Juan Diego zmierza do kościoła. Następnie przenosimy się do czasów nam współczesnych.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Jakub Drabina do Nieba - książeczka + DVD Ludzie Boga. Jakub Drabina do Nieba - książeczka + DVD

Książka z filmem DVD Ludzie Boga
Peter Hall wiernie przedstawia wydarzenia opisane w Księdze Rodzaju, począwszy od sporu o pierworództwo pomiędzy Jakubem i Ezawem, aż do powrotu do Kanaanu.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Józef Prorocze sny - książeczka + DVD Ludzie Boga. Józef Prorocze sny - książeczka + DVD

Książka z filmem DVD Ludzie Boga
Film przedstawia dramatyczne dzieje biblijnego bohatera sprzedanego w niewolę przez zawistnych braci.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Mądry król Salomon - książeczka + DVD Ludzie Boga. Mądry król Salomon - książeczka + DVD

Książka z filmem na DVD z cyklu LUDZIE BOGA
Reżyseria: Roger Young

Kolejna część monumentalnego międzynarodowego cyklu telewizyjnych adaptacji Biblii. Miniserial przedstawia dramatyczne koleje losu króla Salomona zgodnie z Księgą Królewską, ale niektóre wątki biblijnej opowieści zostały znacznie rozszerzone. „Salomon” został zrealizowany w gwiazdorskiej obsadzie (Max von Sydon, Vivica A. Fox, Anouk Aimée), a w roli tytułowej wystąpił Ben Cross.
W książeczce wprowadzenie do katechezy.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Mojżesz - książeczka + DVD Ludzie Boga. Mojżesz - książeczka + DVD

Książka z filmem DVD Ludzie Boga
Najwierniejsza, chociaż z nielicznymi - wynikającymi z dramaturgicznych wymogów zmianami w scenariuszu - próba przedstawienia historii biblijnego patriarchy zrealizowana w znakomitej obsadzie. 

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Prorok Jeremiasz - książeczka + DVD Ludzie Boga. Prorok Jeremiasz - książeczka + DVD

Książka z filmem na DVD z cyklu LUDZIE BOGA
Wprowadzenie do katechezy
W teologii widzi się w Jeremiaszu zapowiedź niewinnie cierpiącego Chrystusa, który przez swoją śmierć daje wierzącym w Niego nowe życie. Dla dzisiejszego człowieka, spragnionego akceptacji otoczenia, Jeremiasz nie jest postacią łatwą do naśladowania. Za wierność swojemu powołaniu musi zapłacić niezrozumieniem i odrzuceniem. Koleje życia i misji biblijnego proroka reżyser Harry Winer wzbogacił wątkami fikcyjnymi. Z jednej strony jest to opowieść o człowieku, który wbrew wszystkim, nieugięcie głosi swoje proroctwa, a z drugiej o tym, że nie wystarczy tylko słuchać, by odkryć prawdę. 

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Siostra Pascalina. Kobieta w Watykanie - książeczka + DVD Ludzie Boga. Siostra Pascalina. Kobieta w Watykanie - książeczka + DVD

Reżyseria: Marcus O.Rosenmuller
Powiernica Piusa XII
Film DVD z książeczką, który przedstawia życie niezwykłej kobiety, jaką była Pascalina, czyli Józefina Lehnert.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Bł. Jan Dunst Szkot - książeczka + DVD Ludzie Boga. Bł. Jan Dunst Szkot - książeczka + DVD

Reżyseria: Fernando Muraca
Książka z filmem DVD
Ludzie Boga

Obrońca Niepokalanego Poczęcia
Jan Duns Szkot  uważany jest za jednego z trzech najważniejszych filozofów i teologów  średniowiecza. Miał ogromny wpływ zarówno na rozwój myśli katolickiej.
Imię błogosławionego najczęściej kojarzone jest z Niepokalanym Poczęciem Maryi, którego był obrońcą i dla którego wypracował doktrynę. To właśnie jego doktryna była podstawą do ogłoszenia w 1854 r. dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Święty Jan Bosko - książeczka + DVD Ludzie Boga. Święty Jan Bosko - książeczka + DVD

Książka z filmem kostiumowym na DVD z cyklu LUDZIE BOGA
Ojciec i nauczyciel młodzieży
Film o życiu i dokonaniach św. Jana Bosko. Doskonały dla całej rodziny, szczególny młodzieży!
Podstawowym celem działalności św. Jana Bosko była ewangelizacja i pomoc chłopcom ulicy poprzez rozwój oratoriów i zakładów salezjańskich.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Święty Franciszek - książeczka + DVD Ludzie Boga. Święty Franciszek - książeczka + DVD

Książka z filmem fabularnym na DVD z cyklu LUDZIE BOGA
"Idź odbuduj mó Kościół, gdyż popada w ruinę"

Opowieść o życiu św. Franciszka z Asyżu, założyciela zakonu franciszkanów. Wzruszająca historia młodego człowieka, pochodzącego z bogatej kupieckiej rodziny, marzącego o rycerskiej sławie, darzącego uczuciem piękną Klarę. Porzuca to wszystko, by poślubić "siostrę biedę" i żyć wśród najuboższych, niosąc pomoc trędowatym...

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Apostoł Piotr i ostatnia wiczerza - książeczka + DVD Ludzie Boga. Apostoł Piotr i ostatnia wiczerza - książeczka + DVD

Reżyseria: Gabriel Sabloff
Książka z filmem DVD
Ludzie Boga

Ty jesteś Piotr, czyli skała,
i na tej  skale zbuduję Kościół mój
Dołączony do książki film rozpoczyna się u schyłku życia św. Piotra, który oczekuje w więzieniu na egzekucję.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Księga Rut - książeczka + DVD Ludzie Boga. Księga Rut - książeczka + DVD

Książka z filmem kostiumowym na DVD z cyklu LUDZIE BOGA
Pełnometrażowa ekranizacja Księgi Rut. Zrealizowana z dużą wiernością dla biblijnego tekstu. Opowieść o dobrej synowej snuje dziadek Dawida, przyszłego króla Izraela. Dramat rozpoczyna się po śmierci męża Noemi, która  pozostaje sama z dwoma synami żyjąc w wielkim niedostatku.

Cena: 29,90 zł

Ludzie Boga. Historia św. Franciszka - książeczka + DVD Ludzie Boga. Historia św. Franciszka - książeczka + DVD

Książka z filmem kostiumowym na DVD z cyklu LUDZIE BOGA
Fakty - Cuda - Tajemnice

Dołączony do książki film dokumentalny Historia Św. Franciszka z Asyżu Aleksandry Gigante jest próbą odpowiedzi na wiele pytań
związanych z jego biografią i działalnością.

Cena: 24,90 zł

Opinie o produkcie (0)

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Promocje

Wpisani w Ciebie Nadzieją Wpisani w Ciebie Nadzieją 5,00 zł 15,90 zł


Zośkowiec Zośkowiec 44,90 zł 49,90 zł


Maryja ocali twoje życie Maryja ocali twoje życie 8,75 zł 25,00 zł


Storczyki Storczyki 11,90 zł 14,90 zł

Moja maryjna droga Moja maryjna droga 8,75 zł 25,00 zł


Przesłanie do Polaków Przesłanie do Polaków 99,00 zł 149,00 zł

Mali zwycięzcy Mali zwycięzcy 14,90 zł 19,90 zł

Cejrowski. Biografia Cejrowski. Biografia 29,90 zł 39,90 zł

Halina Halina 18,90 zł 29,90 złPiesek przyjaciel Piesek przyjaciel 6,00 zł 9,30 zł


X Krucjata X Krucjata 8,75 zł 25,00 zł
Księga Świętych Księga Świętych 59,00 zł 69,00 zł

Najpiękniejsze ptaki Najpiękniejsze ptaki 29,00 zł 39,00 złCzarna księga Kresów Czarna księga Kresów 34,90 zł 39,90 złŚwięta Rita. Album + film DVD Święta Rita. Album + film DVD 24,90 zł 34,90 zł

Baśnie Braci Grimm Baśnie Braci Grimm 24,90 zł 30,45 zł


Zrozumieć siebie i świat Zrozumieć siebie i świat 13,50 zł 29,00 złSybirska odyseja Sybirska odyseja 29,50 zł 42,00 zł

Rodzina Ulmów Rodzina Ulmów 24,90 zł 29,90 zł

Moje ciało jest święte Moje ciało jest święte 8,00 zł 8,50 zł

Wołyń we krwi 1943 Wołyń we krwi 1943 34,90 zł 39,90 zł


Cuda w historii Polski Cuda w historii Polski 24,90 zł 29,90 zł

Pelargonie Pelargonie 11,90 zł 14,90 złObjawienia Maryjne w Polsce Objawienia Maryjne w Polsce 7,90 zł 14,90 zł


Wałęsa Człowiek z teczki Wałęsa Człowiek z teczki 34,90 zł 39,90 zł

Habemus Papam Franciszek Habemus Papam Franciszek 17,50 zł 29,90 zł


Wypieki w tradycji klasztornej Wypieki w tradycji klasztornej 12,50 zł 15,50 złWartości w życiu społecznym Wartości w życiu społecznym 14,50 zł 27,00 zł

Prakseda Oskar i Wanda Prakseda Oskar i Wanda 9,00 zł 24,00 zł

Moherowe berety Moherowe berety 16,80 zł 25,90 zł

Wielka historia Polski Wielka historia Polski 89,00 zł 110,00 zł


I was prześladować będą I was prześladować będą 25,00 zł 35,00 zł
Wyzwanie i odpowiedź! Wyzwanie i odpowiedź! 3,00 zł 12,00 zł


Manifest z Fatimy Manifest z Fatimy 6,60 zł 18,90 złCud Eucharystyczny Cud Eucharystyczny 16,90 zł 29,90 zł


Miesięcznik WNR

Katalog SPLENDOR24.pl

Strona wykorzystuje cookies. Użytkowanie sklepu oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.

Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do zawarcia umowy (zgodnie z art. 71k.c.).

Za obsługę i bezpieczeństwo finansowych transakcji elektronicznych odpowiada Dotpay S.A.


Click Shop | Hosting home.pl