„Jestem bardzo w rękach Bożych”. Notatki osobiste 1962-2003

  • promocja
Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 1 - 5 dni
Cena: 15,90 zł 39,90 zł 15.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.2
Kod produktu: 9788324029907

Opis

Karol Wojtyła
Jan Paweł II

W testamencie Jan Paweł II polecił, aby jego notatki osobiste spalić.
Kardynał Dziwisz postanowił część z nich ocalić.
„Korespondencja i notatki, które trzeba było spalić, zostały spalone (…) To są zapiski z rekolekcji” - wyjaśnił podczas prezentacji książki.
„Papież ujawnił tutaj cząstkę swojej duszy, swojego spotkania z Panem Bogiem, kontemplacji, pobożności i w tym zawiera się największa wartość tej publikacji" – dodał.

Zapis czterdziestu lat niezwykłej duchowej drogi. Od pierwszego decydującego stwierdzenia „Jestem bardzo w rękach Bożych” po rozważanie „Czas się wypełnił” i ostatnie „Deo gratias” (Bogu niech będą dzięki) towarzyszymy Karolowi Wojtyle – Janowi Pawłowi II w kluczowych momentach jego życia i posługi.
W dwóch skromnych zeszytach znajdujemy jego najważniejsze, osobiste pytania, głębokie, poruszające medytacje i modlitwy wyznaczające rytm każdego dnia. Ale pojawiają się w nich również zapiski będące świadectwem troski o najbliższych – przyjaciół, współpracowników – oraz powierzony mu Kościół.
Te notatki, choć są zapisem chwil, wykraczają poza granice życia Jana Pawła II, przenosząc nas tam, gdzie to co ludzkie i to co Boże łączy się w wymiarze świętości.

Nota wydawcy

oprawa twarda
s. 640

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl