Zakazane historie CD 3. Polska w czasie wojny

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 1 - 5 dni
Cena: 18,90 zł 18.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: 17258

Opis

Dr Leszek Pietrzak

Polska w czasie wojny
to trzecia płyta z cyklu ZAKAZANE HISTORIE

Czy rzeczywiście polityka ministra spraw zagranicznych Józefa Becka doprowadziła do wojny z Niemcami? Odpowiedzieć na to pytanie można dać tylko wtedy gdy poznamy kulisy słynnego przemówienia Becka, wygłoszonego w polskim Sejmie 5 maja 1939 r. I ja je właśnie naświetlam.

Wyjaśniam również dlaczego nasi sojusznicy we wrześniu 1939 r. nie udzielili Polsce pomocy militarnej, pomimo, że obligowały ich do tego zobowiązania. Przedstawiam także codzienną sytuację Polaków w okupowanej przez Niemców Polsce. Mówię o represjach i zbrodniach jakich dopuszczali się wówczas Niemcy, w tym tych najbardziej okrutnych – na polskich dzieciach. Przywołuję sylwetkę kata Powstania Warszawskiego, który utopił naszą stolicę w morzu krwi. Wspominam także tych, którzy skrupulatnie dokumentowali to co wówczas widzieli. Jednym z nich był dr Zygmunt Klukowski, którego kronika z czasów okupacji jest jednym z najważniejszych źródeł dotyczących okupowanej przez Niemców Polski. Nie unikam również historii tych, którzy dopuścili się kolaboracji z Niemcami.

Moja opowieść ma jednego szczególnego bohatera, to fenomen Armii Krajowej, najlepiej zorganizowanej podziemnej armii w okupowanej przez Niemców Europie. Polska była największą ofiarą II wojny światowej. Utraciła ogromną część swojego potencjału demograficznego, gospodarczego i kulturowego, nigdy nie otrzymała za to należnej rekompensaty ze strony Niemiec. To najważniejsza prawda na temat II wojny światowej, której nie zna dzisiaj świat. Moja opowieść to także opowieść o zdradzie. O Jałcie, konferencji „Wielkiej Trójki”, która miała miejsce w lutym 1945 r. i która sprawiła że Polska na blisko 50 lat utraciła swoja suwerenność.

Lista audycji:

    O co walczył Józef Beck (4:38)
    Zdradzeni przez aliantów (7:35)
    W okupowanej Polsce (5:28)
    Kolaboranci okupowanej Polski (5:57)
    Ludzie Naczelnego Wodza (6:49)
    Kradzież polskich dzieci (5:04)
    Fenomen Armii Krajowej (5:13)
    Słowa otuchy z Londynu (4:48)
    Kat Powstania Warszawskiego (5:03)
    Kronikarz okupowanej Polski (6:05)
    Cienie Jałty (5:16)
    Wojenne straty polskiej kultury (5:00)
    Wojenne straty polskiej gospodarki (4:57)

Dane techniczne

Format 14x12,5 cm
Czas trwania 76 minut i 13 sekund
Nośnik CD
Opakowanie kartonowe etui
ISBN 978-83-950940-2-6

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl