Zakazany Bóg

zb.jpg
  • promocja
Dostępność: brak informacji
Wysyłka w: 1 - 5 dni
Cena: 29,50 zł 34,90 zł 29.50
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Gabriel Campo Villegas

Jak wielka może być nienawiść do wiary? Prawdziwa historia, która poruszy nawet najtwardsze serca!
Podczas wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936-39 zniszczono i splądrowano 2 000 kościołów, zakazano praktyk religijnych. Bestialsko zamordowano 8 000 osób duchownych! Każdego dnia tej barbarzyńskiej rzezi hiszpańska ziemia pokrywała się krwią katolickich męczenników. „Zakazany Bóg” opowiada historię 51 błogosławionych z Barbastro – księży i kleryków, którzy oddali życie za wiarę. Mieli wybór. Mogli porzucić kapłaństwo, wyrzec się Chrystusa i uratować swoje życie. Ich cudem ocalałe notatki z więzienia napisane niedługo przed egzekucją są jednymi z najpiękniejszych świadectw wiary w dziejach chrześcijaństwa! Książka stała się kanwą głośnego filmu o tym samym tytule, który pojawił się w polskich kinach.

Hiszpania – lata 30 XX wieku. Trwa wojna domowa i prześladowania Kościoła niewyobrażalne od zarania chrześcijaństwa. Komunistyczni fanatycy mordują tysiące duchownych, niszczą kościoły, profanują Najświętszy Sakrament, palą relikwie świętych. Za udział w praktykach religijnych można stracić życie. Krew męczenników płynie bystrą rzeką, a uzbrojone bojówki w krwiożerczym amoku wrzeszczą: chcemy krwi klechów, chcemy krwi chrześcijańskich kobiet, mężczyzn i dzieci! Więcej świeżej krwi!

Biskupom, kapłanom, zakonnicom i klerykom – ośmiu tysiącom ofiar tej bestialskiej rzezi, każdego dnia obiecywano darowanie życia w zamian za apostazję. Nikt z nich nie wyrzekł się Chrystusa. Wszyscy do końca pozostali mu wierni. Książka Gabriela Campo Villegasa to zapis męczeństwa 51 błogosławionych misjonarzy klaretynów z Barbastro – kapłanów i kleryków zamordowanych za wiarę w Chrystusa. Dzięki cudownie ocalonym zapiskom więziennym czynionym przez nich na modlitewnikach, ścianach, papierkach po czekoladzie, a nawet we wnętrzu mebli, udało się odtworzyć ostatnie ziemskie dni młodych mężczyzn, którzy oddali życie za swe przekonania. Spodziewałam się bolesnych opisów kaźni i rzeczywiście można je tam znaleźć.

Tym jednak, co urzeka czytelnika, jest prostota opowieści o „normalnym” życiu toczonym w więziennych warunkach, niespotykany pokój serca, niezmienna wola przebaczenia oprawcom wyrażana na długo przed egzekucją. Klaretyni z Barbastro od początku kilkutygodniowego uwięzienia przeczuwali czym zakończy się ich areszt. Widzieli w oczach prześladowców zwierzęcy głód krwi, determinację w duszeniu imienia Jezusa w gardłach ofiar. Uwięzieni porządkują swoje sprawy, spowiadają się, niektórzy składają jeszcze śluby zakonne. Pospiesznie czynią potajemne zapiski żegnając rodzinę. Wszyscy przygotowują się na „później”.

 

Powieść Villegasa „Zakazany Bóg” to historia o pulsującej w żyłach męczenników ofiarnej krwi odkupienia. Przeniesiona na ekran przez Pablo Moreno – to pamiętnik dni strachu i wygrywającej z nim nadprzyrodzonej miłości. Gdyby dzieje męczenników spisał współczesny hagiograf, być może trąciłyby przesadnym patosem. Zamknięcie ich losów w strzępkach opowieści z ocalonych dzienników czyni przedstawioną historię wzruszająco bliską, żywą. Tam ginęli młodzi chłopcy o szlachetnej i czystej krwi. Mimo, że obejmowali się radośnie w chwili kaźni, z zakazanym okrzykiem „Niech żyje Chrystus Król” na ustach, to bali się przecież po ludzku, zwyczajnie. Żołnierze Jezusa trwający na posterunku wśród szalonego śmiechu zbrodniarzy, opętanych szatańskim tańcem śmierci.

Sylwia Mazurczak

Dane techniczne

Format 14x20 cm
Ilość stron 376
Rodzaj oprawy miękka
Wydawca Wydawnictwo Rafael
ISBN 978-83-7569-838-1

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl